Články z rubriky ‘Vlasy’

Vývinový cyklus vlasu

Viete, ako vlas rastie a vyvíja sa? U človeka je výmena vlasov pozvoľná a nepretržitá. V podstate nie je závisla na ročnom období ako je to napríklad u zvierat. Každá vlasová folikula funguje nezávisle na ostatných a prechádza cez obdobie činnosti a kľudu. Vlas rastie v opakovaných cykloch, pričom každý cyklus má tri etapy. Etapa rastu, odumretia a etapa vypadnutia.

Ročné obdobia a vlasy

Ani jedno ročné obdobie neprináša pre vlasy čas bez problémov. Aj leto, ktoré je z mnohých stránok príjemné a blahodárne, nám môže neraz pripraviť nemilé prekvapenie. Slnko vie totiž vlasom dôkladne ublížiť, najmä ak sa mu vystavujeme viac, ako je zdravé.

Nesmieme zabúdať na to, že v lete sú vlasy vystavené väčšiemu vysušovaniu ako v iných ročných obdobiach. Aj v našich podmienkach býva slnečné žiarenie tak silné, že rohovinu vlasového stvolu poriadne vysuší. Pre vlasy s väčším sklonom k masteniu je to pomerne veľká výhoda, ale suchým vlasom môže nadbytok slnka uškodiť. Vlasy dokonca môžu cez leto zmeniť aj farbu, slnko ich zosvetľuje.

L´Oréal Color Trophy 2010

V Inchebe patril večer, 22. októbra, 18 finálovým tímom 12. ročníka medzinárodnej kaderníckej súťaže L´Oréal Color Trophy a všetkým milovníkom kaderníckeho umenia.

Zišlo sa tu viac než 1300 milovníkov kaderníckej profesie, nechýbal takmer nikto, kto má vzťah ku kráse. Vyše dvojhodinový program kaderníckych show patril najviac 18 finálových týmom (12 tímov dámskej kategórie, 6 tímov pánskej kategórie). Za sebou mali dlhý maratón, ktorý dospel do finále. Napätie v sále vrcholilo a všetci čakali kto zdvihne do vzduchu trofej a kto si odnesie to najväčšie ocenenie víťaza. Martin „Pyco“ Rausch nenechal nikoho v sále chladným, jeho podpora a dodanie odvahy finalistom bola jedinečná, úžasné publikum o sebe dávalo často vedieť.

L‘Oréal Color Trophy 2010 ide do finále!

Prvý krát na Slovensku. Hlasujte pre svojho favorita!

Okolo 800 kaderníkov a hostí zo sveta módy a showbiznisu sa zíde v bratislavskej Inchebe v podvečer 22. októbra 2010, aby sa tak stali svedkami vyhlásenia víťazov 12. ročníka medzinárodnej prestížnej kaderníckej súťaže L´Oréal Color Trophy.

Vyhlásenie sa vôbec po prvý krát v histórii koná na slovenskej pôde a to za prítomnosti veľkých mien kaderníckeho sveta, čo je prísľubom jedinečnej kaderníckej show! Finálové tímy bude večerom sprevádzať až na stupne víťazov moderátor Martin Pyco Rausch.

Vyhlasovať sa budú víťazi v kategóriách dámsky komerčný účes, pánsky komerčný účes a víťaz ceny internetu, o ktorom môžete rozhodúť práve vy hlasovaním na www.lorealcolortrophy.cz

Čo prezrádzajú naše vlasy?

O tom, že vlasy sú zrkadlom nášho zdravotného stavu, snáď niet žiadných pochýb. Dokážu prezradiť dokonca aj to, čo by sme neraz nechceli. Vlasy sú svedkom všetkých nerestí, ktorých sa dopúšťame.

O tom svedčia aj napríklad zápisky z policajných staníc.

Stopy po toxických látkach prezrádzal v minulosti len rozbor krvi v moči. Ale po uplynutí 48-72 hodín bola však už ich prítomnosť nedokázateľná. Vlasy však dokážu napríklad prezradiť, či človek pravidelne užíva predpísané lieky, či berie anaboliká, prípadne – či je drogovo závislý.

Farebné letné trendy

Módnym trendom nepodliehajú len naše šatníky a kozmetické kufríky, ale samozrejme aj naše vlasy. Aké farebné variácie práve letia, čo zvládnete samé a s čím je lepšie zájsť k odborníkom?

Najskôr, než začnete so svojími vlasmi experimentovať mali by ste vedieť, aký je rozdiel medzi farbou a tónovacou penou, ako dlho daný prípravok vydrží na vaších vlasoch, aj ako ho správne použiť, aby žiadaný efekt ste ocenili aj vy sama.

Farbiť možno dvomi spôsobmi: chemicky a prírodne. Obe farbenia majú ako svoje výhody, tak aj nevýhody.

Nevesty to majú ťažšie

Aj Vy ste sa dočkali toho vytúženého dňa D? Blahoželáme. Určite chcete byť v ten deň najkrajšia nielen pre neho, ale aj pre celé okolie, ktoré Vám tiež nebude ľahostajné. Veď predsa si Vás budú premeriavať desiatky párov očí. Až do konca svadobného dňa musíte zostať žiarivá, krásna a elegantná. Netreba však prežívať stresy, veď krása a elegancia majú tisíce podôb. Ak sa vložíte včas do správnych rúk kaderníkov, vizážistov či krajčírov, ktorí Vám už šaty ušili alebo práve šijú, určite predsvadobný stres môžete hodiť za hlavu.

Čo možno o vlasoch neviete

Niekedy je to ako zlý sen: stojíte pred zrkadlom, vlasy máte čerstvo umyté a vyfúkané, ale aj tak nevyzerajú tak ako majú. Núkajú sa názory, skúsenosti, štatistiky.

Životný rytmus vlasov sa dá rozdeliť na tri fázy. Za normálnych podmienok pri zdravých vlasoch sa približne 85% z nich nachádza vo fáze rastu, 1% v kľude po dobu približne 20 dní, a zostavajúcich 14% je počas 3 mesiacoch vo fáze vypadávania.