Články z rubriky ‘celebrity’

Gemma Arterton: Z bondovky preskočila do počítačovej hry

Anglická herečka Gemma Arterton po tom ako účinkovala v britských komédiach sa dostala do širokého povedomia po tom, čo vyhrala konkurz z 1500 dievčat na úlohu v zatiaľ poslednej bondovke Quantum of Solace. Vďaka postave Strawberry Fileds si ju firma Avon vybrala za tvár kampane Bond Girl 007.

Bondovky bývajú pre mnohé herečky veľmi zradné, lebo síce na krátku dobu zažiaria ale neskôr, ako keby bola už na dobrú úlohy núdza. Gemma zatiaľ odoláva a minulý rok sa predstavila až vo dvoch hollywoodskych veľkoprodukciach, v remakeu Súboj titánov a počítačovej hry vychádzajúceho z Princa z Perzie – piesky času.

Eva Mendes nie je len krásna tvár

Americká herečka s kubánskymi koreňmi Eva Mendes sa narodila predavačovi áut a riaditeľke strednej školy v Miami. Kariéru začínala v klipoch Willa Smitha a Pet Shop Boys. Postupne sa cez malé role dostala aj na filmové plátno. Režiséri ju obsadzovali skôr do filmov, kde bodovala svojim vhľadom. Sexy latina to primerane využila a čoskoro sa jej  podaril prienik do prvej ligy filmom Training Day s Denzelom Washingtonom a Ethanom Hawkeom.

Anne Hathaway: Princezná, ktorá sa nebojí ani diabla

Američanka Anne Hathaway pochádza z brooklynskej rodiny právnika a muzikálovej herečky. Rodičia jej úmyselne dali meno Anne, aby sa volala rovnako ako manželka najväčšieho anglického dramatika Williama Shakespeare.  Svojmu menu rozhodne nerobí hanbu. Začínala ako princezná Mia Thermopolisová v serii filmov Denník princeznej po boku slávnej predstaviteľky Mary Poppins Julie Andrews. Krok medzi najvyššiu ligu už bol len maličkosťou. V Oscarovej Zlomenej hore si zahrala milenku Heatha Ledgera a v komédii Diabol nosí Prada sa nenechala čoby sekretárka ničiť tyranizujúcou šéfkou módneho časopisu a bola viac ako rovnocenný partner superhviezde Meryl Streep.

Anastacia: Lepšia s okuliarmi alebo bez?

Speváčka Anastasia pôsobí dojmom Latinoameričanky ale je rodáčkou z Chicaga. V mladosti jej diagnostikovali Crohnovu chorobu, ktorá ľudí brzdí v emočných prejavoch. Budúca pop diva si myslela, že bude archeologička. Jej svojský a chrapľavý hlas ale nakoniec spôsobil, že predsa len zelenú dostala spevácka kariéra. Choroby ju prenasledovali aj v dospelosti, v roku 2003 jej diagnostikovali rakovinu prsníka,  ktorá jej úspešnú dráhu nezbrzdila.

Kaley Cuoco: Komédiu má v krvi

Herečka Kaley Cuoco začala s kariérou modelky už ako šesť ročné dieťa. Postupne sa jej podarilo prepracovať aj do filmových a televíznych úloh. V rokoch 2002-2005 účinkovala v situačnej komédii Osem jednoduchých pravidiel ako randiť s mojou dcérou, kde si ju všimol super producent Aaaron Spelling a obsadili ju čo by mladú čarodejku do záverečných sezón seriálu Čarodejky.

Talent pre komédiu jej vyniesol úlohu Penny – ženského protihráča štvorici „kockáčov“ v televíznom seriály Teória Veľkého tresku, ktorý po úspešných troch sériach patrí medzi najobľúbenejšie komédie na americkej obrazovke. Schopnosť nebrať sa vážne predviedla aj na stretnutí s fanúšikmi na ComiCone.

Jeri Ryan: Zo sexi polorobota právničkou

Americká herečka Jeri Ryan uvidela svetlo tohto sveta po prvý raz v bavorskom Mníchove, neďaleko ktorého jej otec slúžil na základni US Army. Pôvodne chcela byť zverolekárkou, ale už na strednej škole si ju získalo divadlo. Po škole to skúšala ako modelka a vzhľadom na svoj atraktívny výzor sa jej podarilo zabodovať v rôznych situačných komédiach.

Zlom nastal keď ju po zrušenom seriáli Dark Skies obsadili už do rozbehnutého seriálu zo série Star Trek Voyaher. Stvárnila tu rolu Borga – na vraždiaci stroj premeneného človeka – s menom Siedma z deviatich. Jej mimoriadne sexi výzor bol živou vodou pre seriál a Jeri si zahrala vo vyše 100 epizodách. Po jeho skončení presedlala na kariéru televíznej právničky aj v u nás známom seriáli Shark.

Jennifer Love Hewitt: Hlbokému výstrihu dlhé vlasy pristanú

Americká herečka Jennifer Love Hewitt sa preslávila v hororovej sérii Viem, čo ste robili minulé leto a Stále viem, čo ste robili minulé leto. Neskôr účinkovala v príbehoch o obéznej mačke Garfieldovi. V obtiahnutých minišatách a nebezpečne vysokých podpätkoch sa ukázala aj v talk šou Jay Lena. Slovenský divák ju ale pozná zo seriálu Stratené duše (Ghost whisperers), ktorý pred nedávnom nečakane ukončili.

Krásna herečka, ktorá sa nebojí prezentovať svoj hlboký dekolt v kombinácii s dlhými vlasmi, tak po 107 epizódach prišla o prácu a musí sa poobzerať po novom nasmerovaní svojej kariéry.

Jennifer Lopéz: Konzervatívna kráska bude porotkyňou

Speváčka Jennifer Lopéz patrí k ženám, ktoré preslávili aj ich krivky. Táto latinoamercká kráska nikdy nedávala prednosť extravagancii a preto jej letný účes, ktorý si zvolila pre plážové fotenie, patrí tiež do kategórie klasických.

Speváčka, ktorá má s manželom Marcom Anthonym dvojčatá Maxa a Emmu priznala, že odkedy je mamičkou, nemá čas na oddych. A aby toho nebolo málo, na budúci rok si sadne do poroty americkej verziu SuperStar – American idol ako štvrtá porotkyňa, keď nahradila moderátorku Elen DeGeneres. Táto nedokázala byť k súťažiacim krutá. Uvidíme, aká bude v tomto smere úspešná Jennifer.

Cameron Diaz: Akčná komička s citlivým srdcom

Cameron Diaz začínala ako modelka a na filmové plátno sa dostala pôvodne len ako pekná tvárička a doplnok Jimma Carreyho v komikse Maska. Vedľa excentrického komika nebola veľká možnosť preraziť, jej sa to napriek tomu podarilo hlavne vďaka jej tanečnému sólu a prirodzenému humoru.

Ten naplno využila v dvoch pokračovaniach remakeu Charlieho anjeli a neskôr aj pri nadabovaní princeznej Fiony v animovaných príbehoch o Shrekovi. Najnovšie zažiarila v akčnom blokbusteri „Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive“, kde si zahrala s Tomom Cruisom.

Lady Gaga: Uletela aj pred kráľovnou

Americká speváčka Lady Gaga patrí do kategórie celebrít, ktoré šokujú pri každom vystúpení na verejnosti. Média potom zákonite dávajú prednosť jej výzoru pred rozoberaním jej talentu. Kým mnohé hviezdičky tým zakrývajú absenciu akéhokoľvek talentu, Lady Gaga by to vôbec nepotrebovala, nakoľko jej spevácke schopnosti sú nespochybniteľné a rebríčky nedobýva len cez bulvár. Napriek tomu nie je ochotná vzdať sa rebelanstva ani len pri stretnutí s tak konzervatívnou osobou ako je britská kráľovná Alžbeta II.