Články z rubriky ‘Vlasová kozmetika’

Suché vlasy a ich výživa

Andrea Josková, majitelka salonu Andrea Josková

U suchých a precitlivených vlasov je treba dbať na intenzívnejšie ošetrenie a ochranu. Dôležité je najprv urobiť diagnózu vlasov a rozpoznať, o aký typ suchých vlasov sa jedná – prirodzene suché vlasy alebo vlasy, ktoré sú suché v dôsledku vonkajších vplyvov.

Medzi vonkajšie vplyvy patria faktory prostredí – napr. slnečné žiarenie, klimatizácia, vietor, vlhkosť apod., chemické faktory (odfarbovanie, farbenie či melírovanie) alebo mechanické faktory (napr. časté používanie fénu či žehličiek, pravidelné česanie nevhodným kovovým alebo umelohmotným hrebeňom, nesprávne používanie šampónov alebo prípravkov starostlivosti o vlasy, styling vlasov apod.).

Bylinky pre zdravie aj krásu

Väčšina vlastností vlasov (rýchlosť rastu, farba, hrúbka, kvalita či kučeravosť) je daná geneticky, no predsa sa po celé stáročia používa široká paleta rastlinných prípravkov na zlepšenie toho, čo nám príroda darovala a s čím nie sme až tak 100 % – ne spokojní. Všeobecne sa vlasy delia do štyroch skupín: suché, mastné, normálne a problémové. Viacerí odborníci presadzujú názor, že vlasy istej osoby sú len jej, a preto práve kvalita vlasov by sa mala posudzovať z celkového pohľadu na danú osobu. Čiže, do úvahy berieme a hodnotíme aj celkový životný štýl osoby.

Očarujúce vlasy s Lotus Shield od AVONu

Spoločnosť AVON Cosmetics uvádza na trh vynovené a vylepšené výrobky obľúbenej vlasovej kozmetiky značky Advance Techniques. K prípravkom na starostlivosť o vlasy pribudla nová línia produktov Beautifully Behaved určená na úpravu neposlušných vlasov.

Kúra na vlasy z novej línie Beautifully Behaved, ktorá je určená na krotenie ťažko upraviteľných vlasov, prináša riešenie pre neposlušné vlasy so sklonom ku krepovitosti. Kúra je určená všetkým typom vlasov – nanáša sa na vlhké alebo suché vlasy a okamžite ich premieňa na mäkký, hladký a lesklý závoj. Kúra vlasom dodáva pevnosť a zdravší vzhľad, nezaťažuje ich a udržiava ich dokonalý tvar bez ohľadu na počasie po dobu 3 dní*. Vlasy sú vďaka tomu zvládnuteľné, hebké a ľahko upraviteľné.

Revolučná kozmetika Nutri-Thermique

Prvá vyživujúca starostlivosť s termoreaktívnymi zložkami pre intenzívnu hĺbkovú výživu a dlhodobú ochranu suchých a citlivých vlasov od Kérastase. Rad Nutri-Thermique obsahuje unikátnu technológiu Systeme THERMO-INTENSE, dokonalú kombináciu štyroch aktívnych zložiek, ich účinnosť je aktivovaná a zintenzívňovaná vplyvom tepla. Vďaka blahodarnému účinku tepla a intenzívnej hĺbkovej výžive sa suché vlasy dlhodobo menia a získavajú späť svoju hebkosť, poddajnosť a prirodzený lesk.

Kérastase Nutri-Thermique: Záchrana pre suché vlasy

Teplo umocňuje intenzitu výživy vlasového vlákna. Nutri-Thermique je prvá vyživujúca starostlivosť s termoreaktívnymi zložkami pre intenzívnu a dlhodobú výživu suchých a precitlivených vlasov od Kérastase.

Až 18,5% žien v Európe trápi fenomén suchých až veľmi suchých vlasov. Vlasy, ktoré podliehajú vysušovaniu, sú často lámavé, krehké a bez lesku, ľahko sa štiepia a sú drsné na dotyk.

Špecifickými vlastnosťami suchých vlasov sú:

* opätovný výskyt suchosti
* nedostatočná výživa, nejednotný povrch vlasu
* krehkosť, náchylné k poškodeniu a lámaniu bez lesku
* neľahká úprava a rozčesávanie

Objavte moc oslňujúcich červených odtieňov

Objavili ste silu nových oslňujúcich červených odleskov na mieru každému? Samotná myšlienka červeného odtieňov môže byť pre niektoré klientky odvážna, nakoľko práve tieto farby sú  často vnímané ako trúfalé! L´Oréal Professionnel uvádza na trh spektrum červených odtieňov určených všetkým sebavedomým ženám, a to vďaka novej technológii DM5 a technológii Rubilane. Inovatívne technológie DM5 i Rubilane sa prelínajú všetkými radami oxidačných farieb od INOA, cez Luocolor až po Majirel, vyberú si teda naozaj všetci. Svet červenej  evokuje záhadnosť, tajuplnosť, ale najmä neuveriteľnú zmyselnosť. Nechajte sa aj Vy okúzliť!

Fiberceutic: Plastická operácia pre rekonštrukciu vlasov

FiberceuticL´Oréal Professionnel sľubuje úplne novú dimenziu hĺbkovej regenerácie vlasového vlákna s doposiaľ nepoznanou účinnosťou. To všetko prípravkami služby Fiberceutic.

Revolúciu v účinnosti služby Fiberceutic umožňuje výnimočná molekula Intra-cylane. Tato molekula s pôvodom v starostlivosti o pleť teraz ukazuje svoju vysokú účinnosť a variabilitu taktiež oblasti vlasovej starostlivosti. Intra-cylane je čiastočne minerálneho a čiastočne organického pôvodu. Mikroskopické rozmery jej umožňujú preniknúť do samotného jadra vlasového vlákna a jej jedinečnou vlastnosťou je schopnosť tvoriť siete amíno-kyselín na molekulárnej úrovni pridaním vody. Po jej pridaní sa molekula začne rozvíjať, prichytí sa na vlasové vlákno a vystuží ho zvnútra.