Jeri Ryan: Zo sexi polorobota právničkou

Americká herečka Jeri Ryan uvidela svetlo tohto sveta po prvý raz v bavorskom Mníchove, neďaleko ktorého jej otec slúžil na základni US Army. Pôvodne chcela byť zverolekárkou, ale už na strednej škole si ju získalo divadlo. Po škole to skúšala ako modelka a vzhľadom na svoj atraktívny výzor sa jej podarilo zabodovať v rôznych situačných komédiach.

Zlom nastal keď ju po zrušenom seriáli Dark Skies obsadili už do rozbehnutého seriálu zo série Star Trek Voyaher. Stvárnila tu rolu Borga – na vraždiaci stroj premeneného človeka – s menom Siedma z deviatich. Jej mimoriadne sexi výzor bol živou vodou pre seriál a Jeri si zahrala vo vyše 100 epizodách. Po jeho skončení presedlala na kariéru televíznej právničky aj v u nás známom seriáli Shark.

Jeri na svojich fanúšikov nezabúda a pravidelne sa zúčastňuje stretnutí s nimi na tzv. Conoch. Tí sa môžu presvedčiť, okrem iného aj o tom, že by bola ďaleko príťažlivejšia, keby rola robota nevyžadovala do krátkeho účesu upravené vlasy. Bohatá hriva robí herečku ešte príťažlivejšou.