Nevesty to majú ťažšie

Aj Vy ste sa dočkali toho vytúženého dňa D? Blahoželáme. Určite chcete byť v ten deň najkrajšia nielen pre neho, ale aj pre celé okolie, ktoré Vám tiež nebude ľahostajné. Veď predsa si Vás budú premeriavať desiatky párov očí. Až do konca svadobného dňa musíte zostať žiarivá, krásna a elegantná. Netreba však prežívať stresy, veď krása a elegancia majú tisíce podôb. Ak sa vložíte včas do správnych rúk kaderníkov, vizážistov či krajčírov, ktorí Vám už šaty ušili alebo práve šijú, určite predsvadobný stres môžete hodiť za hlavu.

Dokonalý a pôsobivý účes patrí medzi najkrajšie ozdoby nevesty. Preto, aby ste v tento deň hlavne s vlasmi neboli sklamaná je vhodné začať niekoľko týždňov vopred. Nevesta by si mala účes vopred rozmyslieť, prekonzultovať či vyskúšať v kaderníctve.

Ak máte vlasy zničené je vhodné začať s regeneračnou kúrou, ktorú Vám radi urobia aj v kaderníctve, prípadne sa doporučuje niekoľkokrát za sebou použiť kondcionér. Vaše vlasy budú vyzerať lesklé a budú aj pružnejšie. Ak ste sa rozhodli zveriť do rúk odborníkom v kaderníckom salóne, urobili ste tú najlepšiu vec. S návštevou kaderníctva je však vhodné začať aspoň 5-6 týždňov pred svadbou.

Správneho kaderníka by mali zaujímať aj Vaše predstavy o svadobnom účese. Na stretnutí by ste mali prekonzultovať aj svadobné šaty či doplnky, ktoré plánujete v ten deň nosiť. Ak budete mať k dispozíci aspoň malý náčrtok svadobných šiat (hlavne detail ukončenia okolo krku) alebo ozdoby – závoj, sieťky, korunku, kvietky, ktoré plánujete mať vo vlasoch, určite mu prácu vo výbere toho naj účesu uľahčíte. Ak ešte vlasové doplnky nemáte vybraté, nechajte si poradiť. V prípade, že sa Vám hodí k šatám a k tvári klobúk, nebráňte sa – nevesty v klobúkoch vyzerajú naozaj dobre. K stretnutiu patrí aj „pokus“ o účes, ktorý by ste mali mať na svadbe. Vhodný čas je aj na farbenie vlasov, strihanie, prípadne aplikovanie trvalej. Zostrih a farba vlasov sa skontroluje ešte 2 týždne pred svadbou. Základom žiarivého účesu je, aby zostal očarujúci po celý svadobný deň.

Doporučenie pre ženíchov: zostrih vlasov si tiež nenechávajte na poslednú chvíľu. Minimálne dva týždne vopred sa nechajte ostrihať – vlasy tak budú vyzerať prirodzenejšie.

Svadobný účes musí byť pohodlný, nie príliš komplikovaný a nesmie vyvolávať starosti z prípadnej katastrofy, keď sa uvoľní pramienok vlasov. Nesmiete sa však unáhliť pri výbere náročnejšieho účesu – príliš nalakovaný a natupírovaný účes môže počas obradu pôsobiť dobre, ale pri zábave Vám už môže byť na obtiaž. Ak si vyberáte rozdielne varianty účesov podľa dĺžky, nezabudnite, že i krátke vlasy možno doplniť širokým výberom príčeskov a vo svadobný deň zažiarite s nezvyčajnou frizúrou. Nikdy však neexperimentujte tesne pred svadbou.

TREND
Trendom je vypínanie vlasov a vyčesávanie hladkých zadných partií hlavy. Pri zapracovaní ozdôb do vlasov pôsobí nevesta nežnejšie. Pozor však na ich upevnenie – musí byť stabilné ale aj ľahko odnimateľné. Pri všetkých dĺžkach a typoch vlasov možno aplikovať aktuálne drobné perly, kvietky a vlnovky, flitrové koráliky, závoje ale aj živé kvietky. Čo sa týka farebnosti vlasov, prevláda móda zemitých tónov a veľmi jemného melírovania s nenapadnými prechodmi odtieňov. Svadobný účes musí ladiť spolu s make-upom a náušnice si vyberá nevesta v súlade s celkovým dizajnom.

Potom sa Vám určite Váš najkrajší deň v živote vydarí.