Články z rubriky ‘Nezaradené’

Kaderníčkam zakážu šperky aj opätky

Ak o pár mesiacov navštívite kaderníčku, zrejme už neuvidíte na jej rukách prstene, náramky či hodinky. Ak má aj pri strihaní vlasov obuté topánky na vysokých opätkoch, môže ich vymeniť za obuv s protišmykovou úpravou.

V Bruseli sa už totiž pripravuje dohoda, ktorá má v krajinách Európskej únie upraviť pracovné podmienky kaderníkov. Koncom mesiaca ju má podpísať európska asociácia kaderníckych salónov Coiffure EU s odborármi z UNI Europa Hair & Beauty.

Pozvánka: Výstava Svadba od A-Z

Mať všetko pre dokonalú svadbu „pod jednou strechou“. To sľubuje návštevníkom výstaviska Nitra výstava Svadba od A-Z, ktorá sa koná tento vikend, 12. – 13. februára.

Galéria pánskych účesov

no images were found


Pre viac účesov navštívte pravidelne aktualizovanú databázu účesov.

Emma Watson: Hermiona verí vzdelaniu


Emma Watson sa narodila v Paríži. Po rozvode svojich rodičov sa odsťahovala s matkou a bratom do Anglicka. Venovala sa herectvu od malička a veľkou záľubou bolo pre ňu divadlo. Postava Hermiony v Harry Potterovi bola pre ňu prvou a zatiaľ jedinou filmovou úlohou.  Emma si bola vedomá, že hocijako úspešná postava ju neuživí navždy a preto venovala dosť veľkú pozornosť škole.

Navštevovala prestížnu oxfordskú prípravku The Dragon School a neskôr začala chodiť na dievčenskú školu Headington School v Oxforde. V júni 2006 absolvovala skúšky GCSE z desiatich predmetov, vrátane vied, angličtiny, matematiky, francúzštiny, španielčiny, latinčiny, geografie, umenia a histórie. Veľký šok pre jej fanúšikov bolo, keď dala košom britským univerzitám a rozhodla sa pre americkú University Brown a štúdium literatúry a filmu. Rovnakú školu absolvovala aj Natalie Portman, ktorú ani rola v Star Wars nepresvedčila natoľko, aby uverila v svetskú slávu.

Slovo na úvod alebo, aby vlasy boli korunou krásy!

Možno to vyznie niekomu ako klišé, ale priznajme si  milí priatelia, čo prvé si všimnete na človeku? Iste, teraz mnohí z vás romanticky odpovedajú  slovo oči. Ale opak je pravdou. Ak by som sa náhodne spýtala niekoho z vás, aké oči má váš šéf či predavačka z obľúbeného stánku so zeleninou, asi by ste zaváhali. Ale keby moja otázka smerovala k tomu, aké má vlasy, verím že by sme sa v percentách priblížili určite k stovke. Blond, hnedé, čierne, ryšavé. V dnešnej dobe by sme túto základnú farebnicu mohli posunúť až do mojej „obľúbenej kakavkovonebíčkovej“. Vraj takú nepoznáte? Treba len lepšie používať ten „romantický orgán“, ktorý som spomínala v úvode.