Články s kľúčovým slovom ‘suché vlasy’

Suché vlasy a ich výživa

Andrea Josková, majitelka salonu Andrea Josková

U suchých a precitlivených vlasov je treba dbať na intenzívnejšie ošetrenie a ochranu. Dôležité je najprv urobiť diagnózu vlasov a rozpoznať, o aký typ suchých vlasov sa jedná – prirodzene suché vlasy alebo vlasy, ktoré sú suché v dôsledku vonkajších vplyvov.

Medzi vonkajšie vplyvy patria faktory prostredí – napr. slnečné žiarenie, klimatizácia, vietor, vlhkosť apod., chemické faktory (odfarbovanie, farbenie či melírovanie) alebo mechanické faktory (napr. časté používanie fénu či žehličiek, pravidelné česanie nevhodným kovovým alebo umelohmotným hrebeňom, nesprávne používanie šampónov alebo prípravkov starostlivosti o vlasy, styling vlasov apod.).

Revolučná kozmetika Nutri-Thermique

Prvá vyživujúca starostlivosť s termoreaktívnymi zložkami pre intenzívnu hĺbkovú výživu a dlhodobú ochranu suchých a citlivých vlasov od Kérastase. Rad Nutri-Thermique obsahuje unikátnu technológiu Systeme THERMO-INTENSE, dokonalú kombináciu štyroch aktívnych zložiek, ich účinnosť je aktivovaná a zintenzívňovaná vplyvom tepla. Vďaka blahodarnému účinku tepla a intenzívnej hĺbkovej výžive sa suché vlasy dlhodobo menia a získavajú späť svoju hebkosť, poddajnosť a prirodzený lesk.

Kérastase Nutri-Thermique: Záchrana pre suché vlasy

Teplo umocňuje intenzitu výživy vlasového vlákna. Nutri-Thermique je prvá vyživujúca starostlivosť s termoreaktívnymi zložkami pre intenzívnu a dlhodobú výživu suchých a precitlivených vlasov od Kérastase.

Až 18,5% žien v Európe trápi fenomén suchých až veľmi suchých vlasov. Vlasy, ktoré podliehajú vysušovaniu, sú často lámavé, krehké a bez lesku, ľahko sa štiepia a sú drsné na dotyk.

Špecifickými vlastnosťami suchých vlasov sú:

* opätovný výskyt suchosti
* nedostatočná výživa, nejednotný povrch vlasu
* krehkosť, náchylné k poškodeniu a lámaniu bez lesku
* neľahká úprava a rozčesávanie