Zaútočiť na vlasy sa nie vždy vyplatí

nieeee!Správnym strihom, novou farbou a optimálnou nápaditou úpravou sa dosiahne určite veľa. Z jemných vlasov leviu hrivu nikdy nedosiahneme, tak ako z prirodzene zvlnených nebudú nikdy rovné. Kto to aj napriek tomu vyskúša, výsledkom môže byť prekvapený. Ak túžite po účese, ktorý najviac zodpovedá vášmu typu, nepodliehajte hneď módnym trendom – buďte realistické.

V prvom rade by ste mali akceptovať sama seba a pokúsiť sa o správny odhad. Športové účesy najviac sadnú športovo založeným ženám. Kto má prirodzene hladké vlasy, v nadýchanej hrive môže vyzerať smiešne.

Najviac chýb pri výbere účesov sa odzrkadľuje aj v kvalite vlasov, preto je dôležité sa aj nad týmto problémom zamyslieť, prípadne sa poradiť s dobrým kaderníkom – má určite viacej skúseností.
Nájdite si kaderníka, na ktorého sa môžete spoľahnúť. Ak nikoho takého nepoznáte, priatelia určite s doporučením pomôžu. V kaderníckych salónoch máte dostatok času na konzultácie – na problémy, výber účesu, atď. V žiadnom prípade sa však nenechajte do ničoho nútiť. Kaderníci často absolvujú aj semináre, či odborné kurzy – skúste sa ich popýtať na módne trendy, techniky a úpravy.

Pozor však na radikálnu zmenu, aby vaše okolie nezostalo vyplašené s tým, čo sa Vám stalo. Ženy s dlhými vlasmi by si ich mali skracovať postupne, trvalá by sa mala vyskúšať natočením vlasov podobnou technikou na jeden/dva dni. Aj na kučery si treba zvykať.

Keď sa Vám pri domácich experimentoch nepodarí vzniknutý problém vyriešiť, obráťte sa na kaderníka: opraví zlú farbu vlasov, silnú trvalú, krátke vlasy môže ošetriť, prípadne navrhnúť ich úpravu, kým nebudú dlhšie.Vlasy si upravujte podľa seba a nie podľa mienky druhých. Neistota iných, vyvoláva iba vašu nespokojnosť.